Як керувати своїм життям та бізнесом, використовуючи позитивний емоційний інтелект?

Я впевнена, що Ви хочете бути енергійними, зробити те, про що давно мріяли, рухатися вперед і не здаватися перед труднощами? Але ліньки, нескінченна втома і думки: «може бути, колись… потім» тримають вас на прив'язі?

Перший крок до того, щоб керувати своїм життям, мати успішний бізнес – навчитися керувати емоціями.
Позитивний емоційний інтелект в управлінні бізнесом
Здатність розпізнавати їх за зовнішнім виглядом, поведінкою, думками та станом визначається як емоційний інтелект або EQ. Для успішної та щасливої кар'єри дуже важливо розуміти свої емоції, а також почуття колег та підлеглих.
Позитивне мислення – це важлива складова EQ, що помітно впливає на якість життя. Погодьтеся, що, дратуючись та скаржачись – Ви не можете вирішити жодної проблеми! Згадайте ситуації, як гнів, роздратування, агресія завадили вам виконати обіцянку чи здати вчасно роботу?

Навпаки, позитивне мислення породжує прекрасні ідеї, дає потужний поштовх до подолання перешкод та вирішення конфліктів. Ніхто за вас не повірить в успіх, тільки ви зможете зробити себе успішною та щасливою людиною!

Процес становлення EQ подібний до того, як маленька дитина вчиться ходити. Спочатку це несміливі перші кроки, падіння. Минає час, і ось він уже не тільки впевнено тримається на ногах, але бігає, катається на ковзанах або танцює. Розвинути навички можна, навчившись помічати свої емоції та відчувати їх. Чудовий результат позитивного мислення – визнати помилку, правильно відреагувати та конструктивно вирішити проблему.
Спробуйте зробити вправу:

Уявіть, що ви забули про свою обіцянку закінчити презентацію чи звіт (багатьом із нас знайома картина, правда?). Замість того, щоб зосередитися на негативних думках, шкодувати себе та лаяти начальство, виконайте таке:

1. Визнайте помилку
2. Знайдіть вихід і виправте його. Наприклад, «...але я прийду рано-вранці в офіс, і поки нікого немає, закінчу доповідь».

Адекватна поведінка у непростих ситуаціях, контроль над почуттями, ще одна перевага володіння емоційним інтелектом. Відчувати себе повним сил, натхнення та надії – це чудово! А цьому можна і треба вчитися!

Внутрішні зміни обов'язково будуть помітні співробітникам та членам сім'ї. Ви отримаєте підтримку та розуміння, тому що проявляєте ці якості по відношенню до інших. Чи варто говорити, що в таких сприятливих умовах жити та працювати набагато приємніше! І ще один важливий момент – людина, що володіє EQ, виглядає і почувається здоровішою, здатною на подвиги, у найкращому розумінні цього слова. У сучасному світі правила постійно змінюються. Професійний рівень та ерудиція вже не є єдиними критеріями успіху. Великий вплив на кар'єру має вміння володіти собою, мислити позитивно і розуміти оточуючих. Нові стандарти зобов'язують ставити на чільне місце не освіту і якість виконання завдань, а здатність співчувати, розмірковувати і переконувати. Пристосовуватися до стресових ситуацій і поводитися гідно, коли навколо хаос – це риси успішного бізнесмена. Такий фахівець або керівник швидко просуватиметься кар'єрними сходами.
Емоційний інтелект, по суті, це мистецтво жити у злагоді з собою, колегами та клієнтами. Щоб опанувати це мистецтво, необхідна кваліфікована допомога.

Консалтинговий центр ШАУЗ із задоволенням надасть вам підтримку на шляху приголомшливих змін у вашому житті та кар'єрі!
Галина Зимина

Галина Зіміна

Рада сприяти Вашому прагненню професійно керувати людьми та бізнесом!

Засновник та керівник консалтингового центру ШАУЗ,
Системний консультант, бізнес-тренер, коуч перших осіб компаній,
Аудитор міжнародної кваліфікації (ISO 9001)

Переглянути список тренінгів та вебінарів >>

1995-2024 © Консалтинговий центр "ШАУЗ" - Всі права захищені